Rondleiding over Philip W Schonck

Het bijzondere verhaal over de bouw van Verwolde

Philip Willem Schonck, tevens stadhouderlijk architect van Willem V, ontwierp huis Verwolde in 1776 in opdracht van Frederik Willem van der Borch van Verwolde. Hij bezocht het de locatie slechts een enkele keer en onderhield voornamelijk schriftelijk contact met de opdrachtgever. In maar liefst 42 bewaard gebleven brieven gaf hij toelichting op zijn ontwerpen voor het huis, de tuin en het interieur. Deze correspondentie wordt bewaard in het Gelders Archief in Arnhem.

Tijdens de rondleiding* zal de gids deze bouwgeschiedenis uit de doeken doen naar aanleiding van de getoonde originele bouwtekeningen en verdere informatie.

*Tickets binnenkort beschikbaar.

Praktische informatie

Wanneer

  1. wo. 14 oktober 2026

    14.30 – 16.30 uur
  2. zo. 18 oktober 2026

    14.30 – 16.30 uur
  3. wo. 21 oktober 2026

    14.30 – 16.30 uur
  4. zo. 25 oktober 2026

    14.30 – 16.30 uur

Tickets

  • Volwassenen € 17,50
  • Museumkaarthouders, Vriendenloterij VIP-kaart € 4,00
  • Donateurs
  • Donateurs € 4,00

Locatie

Huis Verwolde

Jonker Emilelaan 4
7245 TL Laren (GLD)
T 0573 40 18 25
verwolde@glk.nl

Parkeren

Op de ruime parkeerplaats voor de toegangspoort van het huis kun je gratis parkeren. Voor houders van een invalideparkeerbewijs zijn er parkeerplaatsen op het terrein, voor de oranjerie. Door de poort naar links.

 

Bereikbaarheid

Op de A1 afslag 26, volg de N332 richting Lochem, na ± vier kilometer ga je op de rotonde richting Markelo, na één kilometer ligt huis Verwolde rechts.

Huis Verwolde is niet bereikbaar met het openbaar vervoer. Wel kun je naar het dorp Laren (Gld.) met een bus, dan is het nog 4 km lopen naar het huis.

Horeca

Theeschenkerij Verwolde

In de oude keuken en op het terras aan de grote vijver is het ontspannen genieten van een kopje koffie of thee met lekkers van Wereldbakker Wijnand uit Laren. Op de kleine kaart staan onder andere hartige quiche en poffertjes. Geopend van april t/m oktober en jaarrond op zondagen.

Museumwinkel en entree

In het onderhuis is de entree en museumwinkel gevestigd. Daar leggen we graag uit wat er te doen is in en rondom het huis.
Alleen de tuin ontdekken? Wandel dan het bijzondere bomenpad of kies een speurtocht.

In de museumwinkel zijn GLK-producten, boeken, fraaie kaarten, allerlei cadeauartikelen en artikelen voor kinderen te koop.
Geopend tijdens openstelling van Verwolde, maar ook toegankelijk zonder bezoek aan huis Verwolde.

Toegankelijkheid

We zetten ons in om steeds meer drempels weg te nemen en mensen met een lichamelijke beperking beter te verwelkomen op onze kastelen. Lees hier alles over de toegankelijkheid van kasteel Verwolde.

Rondleiding over Philip W Schonck

Sluit activiteiten
Geldersch Landschap en Kasteelen

Bezoek een kasteel

De Gelderse kastelen zijn magische poorten, elk uniek door zijn ligging, bouwstijl en rijke geschiedenis. Ze vertellen je in geuren en kleuren hoe onze voorouders leefden, soms tot wel tot 700 jaar terug. Ook rondom elk kasteel is veel te zien en beleven. Ontdek ze allemaal!

Activiteiten

Ontdek wat er te doen is op het kasteel van jouw keuze.

Sluit activiteiten
Geldersch Landschap en Kasteelen

De natuur in

Bezoek een natuurgebied of landgoed

Je vindt onze 161 natuurgebieden in elke uithoek van de provincie. We beheren bijna 12.000 hectare Gelderse natuur. Van de groene Veluwe, het waterrijke Rivierengebied tot het coulissenlandschap van de Achterhoek. Laat je verrassen en ontdek de natuur bij jou in de buurt.

Kies een activiteit

Ontdek de Gelderse natuur op de manier die bij je past.